pühapäev, 28. august 2016

Rannastaadioni suurepärane avavõistlus

Laupäeval toimus meie uuel Rannastaadionil selle esimene suur rahvusvaheline võistlus, kus tegid kaasa ka mõned meie noored sprinterid.

Kõigepealt oli kavas tüdrukute B vanuseklassi 100 meetri jooks. Selle võitis Ann Marii, kes parandas oma isiklikku rekordit 1 sajandikuga - 12,78. Teise koha saavutas Ramona, kes püstitas samuti uue isikliku rekordi 13,12. Isiklik tippmark paranes koguni 8 sajandikuga. Eesti B vanuseklassi hooaja edetabelis säilitas Ann Marii kolmanda koha, Ramona tõusis aga kümnendalt kohalt kaheksandaks. Neljanda koha sai selles jooksus Ethel 13,42ga. Viienda koha sai isikliku rekordi kordamisega Vanessa - 13,72. Jooksu seitsmes oli Merily 14,27ga. Jooksu ajal puhus taganttuul 0,2meetrit sekundis.

Juba pool tundi hiljem toimus naiste 100 meetri jooks, kus korraldaja palvel tegid veelkord kaasa Ann Marii, Ramona ja Ethel. Jooksu võitis üks Eesti kiiremaid naissprintereid Maarja Kalev 12,27ga. Tugevas jooksus tuli teiseks Ann Marii, kes püstitas uue isikliku rekordi 12,71. Ramona oli neljas 13,26ga ja Ethel viies 13,39ga. Jooksu ajal puhus igati määrustepärane taganttuul - 1,8 meetrit sekundis.

Poiste C vanuseklassi 100 meetri jooksus tuli Karl-Martin teiseks 13,04ga. Jooksu ajas puhus paraku lubatust suurem taganttuul - 2,3 meetrit sekundis. Seetõttu ei saa tulemust päris isiklikuks rekordiks pidada, ent väga korraliku ajaga oli tegemist sellegipoolest!

Meeste 200 meetri jooksus sai väga tugevate vastastega mõõtu võtta Henri, kes 0,1 meetrit sekundis puhunud vastutuulega jooksis välja isikliku rekordi 22,47. See andis viienda koha. Eesti A vanuseklassi hooaja edetabelis hoiab Henri endiselt kõrget teist kohta!

Fotod: Ago Tammik

Peaaegu kõik, kes võistlustel kaasa ei teinud, olid ametis kohtunikena. Kohtunikena aitasid võistlusi läbi viia: Silver, Ranel, Kristo, Carol, Hanna, Elisa, Anne-Mari, Cleer, Carlyn, Kätlin, Martha-Liset, Iiris, Kaili, Laura.

Kohtunikena abiks olnud tüdrukud tegid pilti olümpiavõitja Gerd Kanteriga!

Nooremaid tüdrukuid juhendas nende ametipostil Carol. Tüdrukud suunduvad võistluspaika!